CHINESE GARDEN - Kinkekomplekt

Tootekood: GIFT021 Kaubamärk: Laoseis:5 Tarneaeg: 3 tööpäeva

CHINESE GARDEN - Kinkekomplekt

Koostis:

- kinkekarp
- China Jasmin tea - roheline tee jasmiiniga - 50 g pakendis
- China Gunpowder - Hiina roheline tee - 50 g pakendis
- China Lapsang Souchong - must tee - 50 g pakendis

See võiks olla suurepärane kingitus Jõuludeks või Uueks Aastaks!

12,50 €

CHINESE GARDEN - Kinkekomplekt

Koostis:

- kinkekarp
- China Jasmin tea - roheline tee jasmiiniga - 50 g pakendis
- China Gunpowder - Hiina roheline tee - 50 g pakendis
- China Lapsang Souchong - must tee - 50 g pakendis

See võiks olla suurepärane kingitus Jõuludeks või Uueks Aastaks!

 

Hiina Õitega Jasmiinitee - Roheline tee jasmiiniga, Hiina

Hiina lemmikjooki – jasmiiniteed – valmistatakse tohututes kogustes riigi seitsmes provintsis. Õiepungi korjatakse hommikul vara, koidikul. Seda tehakse sellel eesmärgil, et need püsiksid kauem avanemata. Pärast poolepäevast seismist õiepungad avanevad ja hakkavad levitama tugevat aroomi, millel on magus, lilleline, vürtsikas, puuvilja, soe, eksootiline ja paljud teised toonid.

Jasmiinitee – on suurepärane jook teravate ja vürtsikate roogade, sealhulgas ka mereandide kõrvale. See soodustab seedimist ja sobib ideaalselt pärast külluslikku toidukorda. Eeterlik jasmiiniõli koos teega on organismile lõõgastava ja rahustava toimega, tõstab tuju, vabastab masendusest. Arvatakse, et jasmiinitee on suurepärane vahend stressi maandamiseks pärast pingelist tööpäeva.

Koostis: roheline tee ja jasmiiniõied.

 

 

China Gunpowder - Roheline tee

Tee Gunpowder sai oma nime tänu välisele sarnasusele püssirohuga (gunpowder on inglise keeles ,,püssirohi”). Räägitakse, et inglise teekompanii noor ametnik nimetas teed ekslikult selliselt. Hiina keeles nimetatakse seda teed Zhucha (tähttähelt ,,pärlitee”). Selle tee keerdunud teelibled meenutavad pärleid. Selleks, et teelibled sellise ebatavalise vormi võtaksid, on vaja spetsiaalseid oskusi ja pikaajalist töötlemist, mille tulemusena muutub tõmmise maitse ja värv. Gunpowder on küllastunud kirbe maitse ja imelise aroomiga. See tee taastab kilpnäärme funktsioonid, organismi vereloome talitluse, normaliseerib vererõhu, teeb reipaks.

Gunpowder kuulub fermenteerimata teede hulka, sellepärast säilitab kõik vitamiinid ja kasulikud ained, mille poolest värske teeleht rikas on: kaltsium, tsink, jood, seleen, vask, raud, mangaan, foolhape, üle 10 vitamiiniliigi.
Maitselt värske, kirbe ja aromaatne, on selle tee tõmmisel helekollane värv.

 

 

China Lapsang Souchong - must tee

Hiina musta teed valmistatakse küllaltki suurtest ja jämedatest teelehtedest ( souchong), mida ,,suitsutatakse”  männipuu saepuru, männipuidu või –käbide suitsus. Mustade teede seas on Lapsang Souchong  arvatavasti üks kõige iseloomulikuma aroomiga tee. Seda on võimatu märkamata jätta, kuid ka üheselt kirjeldada ei õnnestu mitte alati. Keegi leiab selles mustploomi meeldivaid noote, mõni aga suusamäärde lõhna. Lapsang Souchong oli Winston Churchilli lemmiktee.

Lapsang Souchongi valmistamisel kasutatakse esmast närvutamist päikesevalguse käes.  Seejärel teelehti keeratakse. Pärast keeramist puistatakse need korvidesse, kus toimub fermenteerimine. Seda tehakse tee temperatuuri tõstmiseks tule kõrval või kolde kohal. 6-8 tunni jooksul kuumeneb see niivõrd, et sellest on kadunud roheluse maitse ja lõhn. Selle protseduuri tagajärjel omandavad teelehed punakaspruuni värvuse. Kuivatamise ja röstimise ajal kuumutatakse teed männipuudest ja käbidest lõkkel. Selle tagajärjel omandab tee vaiguse männilõhna.

Inimesed reageerivad sellele teele väga erinevalt: ühed armuvad sellesse kohe ja pöördumatult, teised meenutavad Lapsang Souchongi ainukest degusteerimist varjamatu jälestusega; kuid kõigest hoolimata tasub seda siiski proovida!