TAO teede kinkekomplekt

Tootekood: GIFT024 Kaubamärk: Laoseis:3 Tarneaeg: 3 tööpäeva

TAO - kinkekomplekt (Hiina teed)

Komplektis:

Kinkekarp
- Hiina Sencha - Roheline tee - 50g
- Hiina õitega jasmiinitee - roheline tee - 50g
- Pu Erh Brick Chocolate - 10 tk
- Hiina Lapsang Souchong - must tee - 50g

See võiks olla suurepärane kingitus Jõuludeks või Uueks Aastaks!

14,50 €

TAO - kinkekomplekt (Hiina teed)

Komplektis:

Kinkekarp
- Hiina Sencha - Roheline tee - 50g
- Hiina õitega jasmiinitee - roheline tee - 50g
- Pu Erh Brick Chocolate - 10 tk
- Hiina Lapsang Souchong - must tee - 50g

See võiks olla suurepärane kingitus Jõuludeks või Uueks Aastaks!

 

Hiina Sencha  - Roheline tee

Senchat toodetakse põhiliselt Hiina turu jaoks. See on aurutatud roheline tee. Tootmine tähendab värskete roheliste tee lehtede venitamist, rullimist ja kuivatamist.

 

Hiina Õitega Jasmiinitee - Roheline tee jasmiiniga, Hiina

Hiina lemmikjooki – jasmiiniteed – valmistatakse tohututes kogustes riigi seitsmes provintsis. Õiepungi korjatakse hommikul vara, koidikul. Seda tehakse sellel eesmärgil, et need püsiksid kauem avanemata. Pärast poolepäevast seismist õiepungad avanevad ja hakkavad levitama tugevat aroomi, millel on magus, lilleline, vürtsikas, puuvilja, soe, eksootiline ja paljud teised toonid.

Koostis: roheline tee ja jasmiiniõied.

Valmistamisviis:
Tee kogus: 15-18 g/l
Vee temperatuur: 80-90 °С
Valmistamise aeg : 2 min

 

Pu Erh Brick Chocolate

Pakendis: 10 tk (~ 30 g)

See on šokolaaditükkide kujuline pressitud must hiina tee Pu Erh. Selle tee valmistamisel kasutatakse  valminud suviseid teelehti „omas mahlas“. Kõigepealt teelehed peenestatakse, seejärel töödeldakse auruga ja pressitakse. Pärast seda toimub juba pressitud teevormide kuivatamine pidevalt muutuva temperatuurirežiimi juures. Küllastunud teetõmmis on merevaigu värvi. Pu Erh tee leevendab rasvase lihatoidu söömisest põhjustatud vaevusi. Rasvade lahustamisvõime poolest ei leidu sellele teele võrdväärset. Tee valmistamisel pannakse üks teetahvlitükk teekannu ja valatakse kuuma veega üle. Võib juua piima ja suhkruga.

Valmistamine: üks tükk 150-200 ml vee kohta. Vee temperatuur 100°С . Tee valmistamise aeg 5 min. Kasulike omaduste tugevdamiseks võib veidi keeta. Võib juua piima ja suhkruga. Soovitav on tee valmistamiseks mitu korda kasutada.

 

 

China Lapsang Souchong - must tee

Hiina musta teed valmistatakse küllaltki suurtest ja jämedatest teelehtedest ( souchong), mida ,,suitsutatakse”  männipuu saepuru, männipuidu või –käbide suitsus. Mustade teede seas on Lapsang Souchong  arvatavasti üks kõige iseloomulikuma aroomiga tee. Seda on võimatu märkamata jätta, kuid ka üheselt kirjeldada ei õnnestu mitte alati. Keegi leiab selles mustploomi meeldivaid noote, mõni aga suusamäärde lõhna. Lapsang Souchong oli Winston Churchilli lemmiktee.

Lapsang Souchongi valmistamisel kasutatakse esmast närvutamist päikesevalguse käes.  Seejärel teelehti keeratakse. Pärast keeramist puistatakse need korvidesse, kus toimub fermenteerimine. Seda tehakse tee temperatuuri tõstmiseks tule kõrval või kolde kohal. 6-8 tunni jooksul kuumeneb see niivõrd, et sellest on kadunud roheluse maitse ja lõhn. Selle protseduuri tagajärjel omandavad teelehed punakaspruuni värvuse. Kuivatamise ja röstimise ajal kuumutatakse teed männipuudest ja käbidest lõkkel. Selle tagajärjel omandab tee vaiguse männilõhna.

Inimesed reageerivad sellele teele väga erinevalt: ühed armuvad sellesse kohe ja pöördumatult, teised meenutavad Lapsang Souchongi ainukest degusteerimist varjamatu jälestusega; kuid kõigest hoolimata tasub seda siiski proovida.