MATE SINCERIDAD NARANJA 500 g - argentiina mate

Tootekood: MATE139 Kaubamärk: SINCERIDAD Laoseis:6 Tarneaeg: 3 tööpäeva

YERBA MATE SINCERIDAD NARANJA - apelsinimaitsega argentiina mate tee

Koostis: yerba mate, apelsini maitse

Pakendis: 500 g

Tootja: La Cooperativa Agricola Mixta de Monte Carlo Limitada (Argentiina)

7,20 € 14,40 €/Kg

YERBA MATE SINCERIDAD NARANJA - apelsinimaitsega argentiina mate tee

Koostis: yerba mate, apelsini maitse

Pakendis: 500 g

Tootja: La Cooperativa Agricola Mixta de Monte Carlo Limitada (Argentiina)

 

Yerba Mate

Mate joogil, mida nimetatakse samuti «paraguai teeks», «brasiilia teeks» või «inkade teeks», ei ole tegelikult ehtsa teega mingit pistmist. Seda saadakse yerba mate ehk ladinakeelse nimetusega Ilex Paraguariensis troopilise taime kuivanud lehtedest ja okstest.

Traditsiooniliselt valmistatud mate jook meenutab väliselt rohelist teed, kuid erineb sellest tugevalt maitse ja aroomi poolest. Mate kujutab endast küllastunud taimelõhnaga läbipaistvat hele-rohelist tõmmist, millel on samaaegselt nii kergelt mõrkjas maitse kui ka magusavõitu kõrvalmaitse. Mate- see on täiesti eriline jook, millel ei ole mitte mingisuguseid analooge. Mate maitse ja aroomi harmooniat ei saa sõnadega edasi anda: seda tuleb proovida.

Teejoomise käigus ning samuti iga uue teevalmistamise korra ajal muutub selle maitse – järkjärgult avanevad üha uued mate maitsenoodid. Kui rohelist teed valmistatakse teetseremoonia ajal keskmiselt 3 kuni 7 korda, siis mate peab vastu koguni 8 teevalmistamise korda – nii kaua säilib selles imetlusväärne maitse ja aroom.