JA slide show
You are here: Avaleht E-pood Ürdi- ja taimeteed Lapacho Orange – “Inkade tee”
Prindi
Laegas Lily Star - Disainiteed kinkekarbisMaca Ekstrakt pulber, 100 g

Lapacho Orange – “Inkade tee”
Vaata suurt pilti


Lapacho Orange – “Inkade tee”

( Brasiilia )
Hind: €2.90


Lapacho Orange – “Inkade tee”

Pakendis: 50 g

Lapacho, apelsiinitükid, aroomiained (Brasiilia)

Tuntud kui “inkade tee” on Lapacho ehk sipelgapuu tunnustatud oma pärinemismaal kui universaalse ravim.

Lapacho tee koduks on Lõuna- Ameerika, peamiselt Argentiina, Brasiilia ja Paraguay. Puu ulatub püsivalt kuni 30 meetri kõrguseni ja võib olla kuni 700 aastane. Selle õite sära on tervitusmärk sellele vaatlejale. Kaubanduslikuks kasutuseks on teeks võetud sisemine puukoor. Uus kude kasvab selle augu peale, põhjustades nii vanema koe kaitsekihi moodustamiseks väljapoole liikumise.

Inkade põlvkonnad kasutasid puutüve välimist osa, mida teatakse ka Pau-d'arco, Taheebo, Queshua või elupuuna, selle paljude väärtuslike omaduste tõttu. See on potentsiaalne toonik ka vere- ning rakkude regeneraatorina, see stimuleerib looduslikku kaitset ja taaselustab keha. Sipelgapuu koore  üks põhiomadusi on mobiliseerida organismi kaitsejõud haigustega võitlemiseks. Sipelgapuu koor stimuleerib immuunsüsteemi.

Kuigi lapacho on erinevatele vähirakkudele, viirustele, bakteritele, seentele, parasiitidele ja teistele mikroorganismidele väga mürgine, ei mõju ta toksiliselt inimese tervetele keharakkudele. Kõrvalnähte on ette tulnud ainult mõne lapacho koostisosa puhul – iiveldus ja kõhulahtisus väga suurte koguste korral. Samas on iiveldus täiesti normaalne puhastumise protsessi nähe. Rasedatele ja imetavale emale on ta aga vastunäidustatud.

Lisaks puhastavatele omadustele on lapacho puukoor tervisele veel mitmeti kasulik:
•    Tal on lahtistav toime. Lapacho pidev kasutamine hoiab sooletegevuse regulaarsena. Lapacho kasutajad kogevad meeldivalt mõõdukat soolte lõdvenemist, mis toob kaasa parema läbikäimise ilma kõhulahtisuseta.
•    Tal on vananemisvastane toime. Uuringud näitavad, et lapacho koostisosad pärsivad vabasid radikaale, millel on tähtis roll vananemise protsessis.
•    Suurenenud punavereliblede tootmine parandab vere hapniku edasikandmise võimet, mis omakorda mõjutab positiivselt kogu keha kudede tervist.

Pehme tassitäis teeb sellest ideaalse õhtuse joogi, kuna Lapacho on looduslikult kofeiinivaba. Lapacho’t võib kasutada perioodiliselt ennetava vahendina külmetuste ja gripihooajal. Lapacho’t omastatakse kõige paremini teena, 1-2 tassi päevas hommikul ja õhtul. Selliselt stimuleerib tee immuunsüsteemi, aitab külmetushaigusi ära hoida, sooled tervena hoida ning omab positiivset mõju artriidile, valule jm haigustele. Haiguse ajal peaks lapacho teed jooma mitmeid kordi päevas. Optimaalne kogus on individuaalne.

4 suure tassitäie valmistamisjuhend:
Lisa 2 supilusikatäit 1 liitrile keevale veele, vähenda kuumust ja jätka keetmist 5 minutit. Võta tulelt ja jäta tõmbama 15-20 minutiks. Lapacho teed saab ette teha ja hoida seda termoskannus või jahutatult, kuna see maitseb hästi nii kuumalt kui ka külmalt.


Sulle võivad huvi pakkuda ka see toode/need tooted

Mate tee Kurupi Katuava (Paraguai)
Mate tee Kurupi Katuava (Paraguai)
€6.50
Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn
Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn
€3.60
Mate tee Campesino Katuava+Ginseng
Mate tee Campesino Katuava+Ginseng
€7.00