JA slide show
You are here: Avaleht E-pood Ürdi- ja taimeteed Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn
Prindi
Disainiteede komplekt kinkekotis “Lily Star”Guarana - jahvatatud, 50g

Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn
Vaata suurt pilti


Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn

( Hiina )
Hind: €3.60


Eleuterokokki juur - Siberi ženšenn - Eleutherocóccus senticósus

Pakendis: 50g

Kasvab Hiinas, Koreas, Jaapanis ja Amuuri taigas. Ravimiks kasutatakse lehti ja juuri. Juured sisaldavad viit glükotsiidi mida nimetatakse eleuterotsiidideks A,B,C,D,E.B,D,E on peamised raviomadustega mida leidub ka taime maapealses osas. Juured sisaldavad eeterlikku õli peale selle on neis flavonoide, alkaloide, aramiini, koores on tärklist, kaltsiumit, suhkrut, polüsahariide, vaiku, pektiinaineid jne. Juurtes sisalduvaid glükotsiide võib leida ka teistes taimedes, mis ei kuulu araaliate hulka. Kuid ühesugune kogus eleutrekokki ravis mõjub võrdselt ženženniga või isegi paremini. Selle taime ekstrakt nagu ka ženženni oma tõstab töövõimet. Ta avaldab mõju kesk-närvisüsteemile, vähendab unisust, normaliseerib vererõhku, alandab veresuhkrut. Suurendab sportlastel vastupidavust, vähendab väsimust, parandab südame veresoonkonna tegevust vanematel inimestel. Eleuterokokk koos insuliiniga aitab vähendada hormoonide hulka. Ta tugevdab lihaseid. Ekstrakt tugevdab organismi vastupidavust gripi vastu, pidurdab toksiliste ainete mõju (tsiklofosiin, tiofosfamiid, sarkolisiin). Ekstraktil on võime parandada kõrvakuulmist. Juurtest valmistatud tõmmis on mitmesuguste taimsete mürkide vastu.

Tõmmise ja keedusega ravitakse raskeid närvihaigusi, neuroose, ateroskleroosi, reumat.  Juure leotis vähendab halvaloomuliste kasvajate rakkude ja kudede moodustamist. Eleuterokokk liigitatakse adaptogeensete ainete gruppi.

KASUTATAKSE: väsimuse, närvilisuse, töövõimelanguse, ärrituse, unetuse, arütmia, ateroskleroosi algstaadiumi, kerge suhkruhaiguse ja kiirituse (koos teiste ravimitega) puhul.

Tema ekstrakti valmistatakse 40% alkoholi baasil 1:1 juurekaelast koos juurtega. See ekstrakt on tumepruuni värvi, kergelt mõrkjas, omapärase lõhnaga. Teda segatakse veega. Preparaati võetakse 20-40 tilka enne sööki 2 korda päevas. Ravikuuri kestvus on 30 päeva. Vajadusel on ravikuur pikem kuna tinktuur on vähetoksiline. Järgmine ravikuur viiakse läbi 10-15 päeva pärast. Vastunäidustatud on palaviku, ägedate nakkushaiguste, südameinfarkti, vererõhu kriisi korral. Üleannustamisel võib tekkida unetus, liigne erutuvus, kõrge vererõhk.


Sulle võivad huvi pakkuda ka see toode/need tooted

Guarana - jahvatatud, 50g
Guarana - jahvatatud, 50g
€4.00
Lapacho Orange – “Inkade tee”
Lapacho Orange – “Inkade tee”
€2.90
Stevia pulber, 200 g
Stevia pulber, 200 g
€7.50