JA slide show
You are here: Avaleht Uudised Jõulutee

Jõulutee

Prindi PDF

Talv... Ümberringi on lumi, aknad on kaetud keerukate mustritega, tänaval paugub pakane aga teie kodus valitseb rahu ja hubasus. Jõuluehtes kuusk, kohev roheline pärg välisukse koha, mitmevärviliste rippvanikute sära... Jõulud – see on eriline aeg, see on rõõmsa ootusärevuse ja kõikvõimalike hõrgutiste nautimise aeg.  Ning peoõhtu sooja õhkkonda toetab lähedase inimese hoolitsevate kätega valmistatud eriline jõulutee...

Traditsiooniline jõulutee peab olema kange, soojendav, vürtsikas ning samas sisaldama ka puuvilja noote. Sellist teed kingitakse sõpradele ja sugulastele jõuludeks.

Tavaliselt kuulub joogi koostisesse kaneel, mis annabki sellele teele imelise maitse ning täidab oma aroomiga terve toa. Lisaks reguleerib kaneel ka suurepäraselt veresuhkru taset. Samuti on jõuluteed raske ingverita ette kujutada. Muuseas, ingver põletab edukalt rasvu, nii et selline jook on eriti hea pärast rikkalikku õhtusööki. Apelsinikoor – see on veel üks väga oluline komponent. Sageli lisatakse ka mandleid ja nelki.

Me pakume teile kolme erinevat jõuluteed.

Esimene – traditsiooniline, musta tee baasil, teine – rooibosi baasil, mis on Lõuna-Aafrikas kasvav põõsastaim, mille lehed ei sisalda üldse kofeiini ning mis ületab antioksüdantsete omaduste poolest isegi rohelist teed. Kolmas tee on – puuviljatee.

Jõulurahu - aromatiseeritud must Jõulutee

Jõulupühade tee on valmistatud originaalse retsepti järgi, kinkides Teile pühade ajal hea tuju ning rahulolu.

Koostis: must tee, ananassitükid, mandlitükid, nelk, kaneel, ingveritükid, safloor, maitse

Jõulutäht - rooibos Jõulutee

Koostis: rooibos, õunatükid, kanarbiku õied, karamell, kaneel, apelsinikoor, nelk, rukkilill, kardemon

Päkapiku Lemmik - puuvilja Jõulutee

Koostis: hibisk, roosiõied, õunatükid, apelsinikoor, kookosihelbed, mandlitükid, ananassitükid, safloor, rukkilill, aroomiained